S panem Báječným se známe cca 18let a z toho spolu spolupracujeme čistého času tak 15 let, no ať nekecám 14 ale i tak, je to nářez. Měla jsem tu čest pracovat pro jiné krom svého tak můžu zcela objektivně porovnávat. Takže pro srovnání výčet pro i proti…ať víte do čeho jdete kdyby jste se náhodou rozmýšleli.

Výhodou je, že jste oproštěni od ponižujícího vstupního pohovoru nedej bože od nějakého inteligenčního testu, ten jste totiž absolvovali pod rozkvetlou třešní s hvězdami a ním nad hlavou. Důkazem zdárného absolvování a přijetí jsou mi ty dva kroužky (můj z bílého zlata, jeho z chirurgické oceli, jsem přece chytrá sekretářka) a dva bilogicky nepopíratelní pubescenti.

E+J začátek - Začínáme podnikat

Výhodou je, že nemusíte kvapně vybíhat a být v práci na šestou, ranní směna vám začíná sice stejně jako všem, ale klidně můžete vařit šéfovi kafíčko bez make upu a v pyžamu (po těch letech je zvyklej) a vůbec se u toho nemusíte usmívat a pitvořit.

Jdete li s šéfem na pracovní oběd, nemusíte mít obavy, že na vás bude manžel žárlit, v případě, že je váš šéf něco jako Johny Deep (idol dosadit dle svého) připravujete se však koketerii jenž je nám ženám vlastní.

Služební cesta je v tomto případě jakýkoli výlet, dokonce i rodinný neb se řeší neustále nové poznatky a vjemy s poznávaného okolí a zařazují se do pracovněrodinného života. Spustíte li se však během ní s šéfem, nemáte naprosto žádné výčitky z odhalení ale zároven jste navždy přišly o dobrodružství.

Máte PMS? Hodíte nohy na stůl, čtete knížku, popíjíte vínko a čekáte až to přejde…není kdo by vás vyhodil, jste si sekretářkou, personálním oddělením, vstupní i výstupní kontrolou…prostě vším krom šéfa a ten chce přece zase ….J

E+J v průběhu - podnikatelská krize se musí zákonitě projevit

Obrovskou nevýhodou je vytočí li vás šéf, nenajdete doma pochopení, je tam totiž pořád ten zloduch, kterej vás na… a to si pište, že vás pak mega rozčílí i to, že dejchá. Nedej bože pokusí li se obhájit nebo znovu otevřít nasírač.

To že firemní Team Building probíhá v podvečer u opékání špekáčků v rodinném kruhu a mezi konsolidací úvěrů, porovnávání účetního roku, polemikou o rozvaze a výsledovce zazní i Krylovo cesta je prach a štěrk a …..můžete považovat bud za mega ujeté, nebo v našem případě za zcela normální J

Za velmi pozitivní považuji, oznámím li dostatečně dopředu kadeřníka, kosmetiku, welness…že nemusím psát propustky, žádat o dovolenou a v případě delšího pobytu o neplacené volno či paragraf. Sražených prémií se nebojím, nikdy jsem žádné neměla a vyhazov nehrozí, kde by sehnal lepší J

E+J současnost - myslím, že jsme to ustáli.

NAVŽDY však přijdete o opravdové volno (to co má každý zaměstnanec dané zákonem, těch 25 dní v roce kdy vám šéf může vlézt na záda) pro mě každá sms či telefon čistě hypoteticky znamená pracovní pokyn…návrh…výtka, příkaz vrátit se zpět do práce. Zcela vyjímečně, při odloučení na více jak tři dny jsou to hovory láskyplné, dovětek však většinou je…a nezapomen to a to a to.

O těšení se na sebe nemůže být po většinu roku řeč, protože jste spolu FAKT FURT!

Občas závidím kamarádkám, že můžou tomu svýmu doma zcela upřímně říct…ten můj šéf je fakt blb J

Občas slyším od kamarádek „bože ten náš šéf vymyslel zase prasečinu“ a nemůžou mu na rovinu říct co si o tom myslí, jdou a plní.. a to jsou ty okamžiky co si užívám, já totiž svýmu šéfovi můžu říct od plic a na rovinu co chci ( hysterickou fiskuli používám fakt vyjímečně).

A když jsem si v podvečer hopsala po Zámecké zahradě čekajíc na děti z kroužků, hrála u toho na nehrající piano (kterej debil to rozbil???) a potkávala usoužené zaměstnance bank, pošty, obchodů….co je denně obtěžuji svými požadavky, tak jsem si uvědomila, že to všechno negativní za to FAKT stojí J

Srovnávejte, polemizujte, kdo má za muže šéfa šup sem s postřehy at v tom nejedu sama, líp se nám to ponese J Dobré dny všem přeje E.P.M.

Share This